měna: CZK EUR
0 ks
0.00 Kč
Minerální náramky Náušnice Kameny vděčnosti Jiné

Popis a význam minerálních kamínků a korálků

Achát:

navozuje pocit bezpečí a jistoty. Rozvíjí lásku a sebelásku. Je to ochranný kámen, který dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu.

Akvamarín:

je kámen klidu, rovnováhy a přináší světlo radosti do našeho života. Věřilo se, že kámen pomáhá nositeli udržovat věčné mládí. Ve fyzické rovině pomáhá při chorobách horních dýchacích cest, zápale plic, zmírňuje průběh černého kašle a záškrtu. Upravuje funkci žláz a uvolňuje napětí v šíji.

Amazonit:

uklidňující kámen, usnadňuje sebepoznání, zvyšuje sebevědomí a posiluje integritu. Podporuje moudrost, tvořivost, ženskou energii.

Ametyst:

je kámen očisty, pomáhá vytvářet nové pozitivní návyky, přináší životodárnou sílu, stabilitu, vnitřní klid a inspiraci. Zlepšuje spánek, pomáhá při migrénách a bolestech hlavy.

Aventurín:

tiší citová rozčílení a hněv. Mírní žaludeční křeče, záněty a podporuje trávení.

Bornzit:

je uzemňující kámen, který přináší klid a rovnováhu. Posiluje v nás rozhodnost a má maskulinní energii. Bronzit mírní depresivní stavy, napomáhá hojení ran. Pomáhá při kožních problémech jako jsou akné nebo stárnutí pleti

Fluorit:

je kámen mnoha barev a odstínu a byl ctěn pro svou schopnost chránit a přinášet štěstí. Celkově fluorit přináší rovnováhu a spojení obou rovin duševní a pozemské a často byl nazýván kamenem géniů, jelikož co intuitivně tušíme nám projeví konkrétněji a jasněji. Ve fyzické rovině léčí infekční a chřipkové onemocnění a také choroby horních dýchacích cest. Tiší migrény a bolesti hlavy.

Granát:

Granátu je přisuzovaná magická moc lásky a je to kámen vášně a ohně. Tento kámen nám napomáhá v krizových situacích, probouzí v nás nadšení a dodává nám odvahu jít neprozkoumanými cestami. Je oporou v těžkých časech. Reguluje krevní oběh, tlak a povzbuzuje činnost srdce.

Hematit:

pomáhá dát tělo do rovnováhy, odstraňuje negativní energie, zvyšuje sebevědomí, přispívá soustředění a pomáhá se zbavit špatných návyků, kterých se majitel rozhodl zbavit

Howlit:

nám dodává pružnost a zbavuje nás lenosti, přináší nám vitalitu a energii. Podporuje trávící trakt a látkovou výměnu. Působí blahodárně na naše nehty, klouby, zuby a kosti. Zlepšuje nám spánek a přináší tak potřebný klid a relaxaci.

Cherry Quartz:

je krystal který podporuje samostatnost, harmonizuje a odstraňuje bloky v našem životě. Napomáhá klidnému spánku a regeneraci. Zlepšuje trávení, pomáhá při nevolnostech a bolestech hlavy

Jadeid:

je kámen harmonie, míru a klidu Přináší štěstí, ochranu a dlouhý život. Stimuluje funkci nadledvinek, chrání před chřipkou. Pomáhá při nespavosti a ulevuje od migrén a bolestí hlavy. Jadeit je také považován za kámen lásky a láskyplných emocí.

Jaspis:

je ochranný kámen. Zlepšuje krevní oběh, udržuje v rovnováze menstruaci a menstruační cyklus. Uvolňuje stres, posiluje dobrou vůli, organizačné schopnosti, rychlé uvažování a rozhodnost.

Karneol:

blahodárně působí na trávicí trakt a krevní oběh. Podporuje soustředění, dodává vitální energii a chuť aktivně žít.

Křišťál:

křišťál je univerzální léčivý kámen. Také má očistné a dobíjecí vlastnosti pro ostatní kamínky v náramku a zesiluje jejich účinky. Odstraňuje vše negativní a projasňuje mysl Praskaný křišťál - upozornění: kamínek je křehký, při pádu na zem se praskaný křišťál může rozbít. Úprava praskaného křišťálu z něho dělá nádherný kamínek, který krásně lomí světlo, ale je také velmi křehký.

Labradorid:

odstraňuje negativní bloky, zmírňuje stres. Přináší rovnováhu a zklidní nepokojnou duši. Pomáhá nám vidět v stereotypní každodennosti radost, kreativitu a jedinečnost každého momentu.

Láva:

dodává svému majiteli životnou energii. Jedná se o silný léčebný a ochranný kámen. Zlepšuje látkovou výměnu a zmírňuje napětí ve svalech. Uvolňuje stres a uzemňuje.

Mokait:

pohlcuje negativní energii, špatné sny a pesimizmus. Je to kámen radosti, zlepšuje chuť pro život a jídlo. Léčí záněty měchýře, průdušek a horních dýchacích cest. Zlepšuje látkovou výměnu, aktivuje játra a podporuje trávení. Chrání nás před elektromagnetickým polem.

Morganit:

je kámen jasného vidění, soucitu a otevřeného srdce. Pomáhá při látkové výměně, podporuje činnost štítné žlázy a plic. Tiší svalové bolesti a křeče. Motivuje nás k aktivitě a pružnosti.

Nefrit:

nás podporuje v zachování si vlastní identity a těžkých časech upevňuje pevnou vůli, odolnost a odhodlání nevzdat se. Podporuje rychlé rozhodování a udržuje jasnou mysl. Ve fyzické rovině léčí ledviny a podporuje jejich funkci. Pročisťuje močový měchýř a močové cesty. Napomáhá organizmu zbavovat se škodlivých látek v těle. Kamínky pod polštářem zajistí sladké sny.

Perleť:

je symbolem moudrosti, štěstí, proměny a čistoty. Jako amulet chrání před nehodami a neštěstím. Ve fyzické rovině podporuje uzdravovací proces duševních nemocí, posiluje intuici a nervy. Tiší bolesti, mírní horečky. Reguluje trávení a funkci sleziny. Podporuje činnost nadledvinek.

Pyrit:

podporuje trávení a odstraňuje nespavost způsobenou trávením. Je to také kámen hojnosti a prosperity. Zlepšuje paměť a odstraňuje únavu. Přináší sebedůvěru a odhodlanost dokončit věci.

Rodochrozit:

sjednocuje duševní a citové aspekty života. Tiší deprese a vnitřní neklid. Podporuje kreativitu a zesiluje v nás obětavou lásku. Napomáhá tělu zbavovat se nečistot, podporuje činnost srdce, krevního oběhu a plic. Posiluje slabý zrak, zlepšuje pružnost cév, čistí pleť a zbavuje ji akné a vředů.

Rodonit:

byl používán jako ochranný kámen na cestách. Klidní naši mysl, učí nás odpouštět a respektovat situace a názory které nejsou v souladu s naším míněním. Rodonit je kámen stmelování. Tiší bolesti všeho druhu, pomáhá hojit po operacích a zraněních. Podporuje látkovou výměnu a metabolismus.

Růženín:

je kámen lásky, krásy a harmonie. Pomáhá při důležitých změnách, posiluje empatii a citlivost. Chrání nositele před bolestí a zklamáním. Podporuje také sebelásku, která je důležitá pro udržení zdraví.

Sandalwood fossil:

čili zkamenělé santalové dřevo je známé pro své harmonizující a uklidňující účinky. Nositeli přináší klid, rovnováhu pro tělo, mysl a duši. Pomáhá při nespavosti, depresích a nevolnostech. Léčí zánět močových cest, záněty celkově a horečky. Při meditacích napomáhá hlubšímu vnímaní sebe jako celku. Santalové dřevo se také používá jako afrodiziakum, takže korálek z něho nese v sobě tuto vibraci a dodává ji nositeli.

Serpentin:

přináší rovnováhu v citové rovině a projasňuje mysl. Pomáhá nám zachovat si vnitřní klid a také vidět své cíle jasně. Ve fyzické podporuje činnost žaludku a ledvin. Čistí krev a udržuje vyrovnaný srdeční.

Tygří oko:

Tygří oko nás podporuje v aktivním pohledu na svět, pomáhá v koncentraci a samostatném rozhodování. Je to kámen hřejivého tepla, který dodává tělu hřejivou energii a sílu. Přináší vitalitu a energetizuje Solar plexus. Zlepšuje imunitu, zmírňuje astmatické potíže, zlepšuje funkci jater a reguluje látkovou výměnu. Léčí zrak a pomáhá v nočním vidění.

Tyrkys:

ochranný léčivý kámen, neutralizuje elektromagnetický smog, uklidňuje, přináší štěstí, dodává sílu a podporuje kreativitu.